Nejlepší atrakce

Švédské šachy

Švédské šachy

Další společenskou hrou, kterou máme ve svém portfoliu, a vy si ji můžete kdykoliv pronajmout, jsou švédské šachy. Jedná se o hru, která se skvěle hodí na teambuildingové nebo firemní akce.

Další společenskou hrou, kterou máme ve svém portfoliu, a vy si ji můžete kdykoliv pronajmout, jsou švédské šachy. Tuto zábavní atrakci tvoří březové figurky krále a pěšců, přičemž výška krále činí 30 cm a pěšci měří 15 cm. Už ze samotné výšky figurek vidíte a jistě sami uznáte, že není možné se ve hře utkat na stole, jako při běžném šachu, ale že je hra určena buď na podlahu, anebo pro venkovní prostředí. Herní set dále obsahuje 4 rohové kolíky a 6 házecích tyčí. Pro šachisty je to výbava jistě trochu zvláštní, ale jak jsme již uvedli jedná se o švédské šachy.

Švédské šachy jsou skvělá atrakce pro děti i zábava na firemní večírek

Chcete-li si zahrát pořádně, bylo by dobré mít k dispozici rovnou a nejlépe hladkou plochu o rozměrech 8x5 metrů. Avšak pro děti je možné vytyčit hřiště i poněkud menší – hřiště vymezíte přiloženými čtyřmi kolíky. Ve hře se proti sobě utkají dvě družstva A a B. Všichni hráči týmu A si mezi sebe rozdělí hrací házecí tyčky a pak se každé družstvo postaví z vnějšku na kratší strany hřiště, které jsou považovány za základní čáry čili základní pozice.

Ve švédském šachu hrají významnou roli takzvané kubby, což jsou hranoly z těžšího dřeva. Po pěti kusech je rozestavte na základní čáru. O samotné hře jen v krátkosti: družstva se snaží jak svoje, tak i protivníkovy kubby srazit, a stejně tak i krále. Jen snad ještě závěrem je třeba upozornit, že to družstvo, které kdykoliv během hry srazí nedopatřením krále dříve, než zlikviduje všechny kubby protivníka, okamžitě prohrává.

Myslíte-li si však, že pouze tato hra účastníky pořádané společenské, soukromé nebo podnikové akce neuspokojí, je jen na vás, kterou z dalších zábavních atrakcí si u nás objednáte.

Ceník

Švédské šachy
4 900 Kč
  • Veškeré ceny jsou uvedeny bez DPH
  • Ceny jsou kalkulovány na 5 hodinovou produkci, kalkulace na více hodin jsou vytvářeny individuálně
  • V ceně je zahrnutý veškerý servis a vybavení pro daný typ atrakce (školená obsluha, švédské šachy)
  • Cena nezahrnuje dopravu. Doprava po Brně ZDARMA, mimo Brno a po celé ČR 7 Kč/km tam i zpět
  • Pojištění odpovědnosti proti případným úrazům a škodám
  • Vhodné pro akce konané ve venkovních prostorách
  • Technické požadavky: prostor 8 x 5 metrů

Reference našich klientů:


⭐️ Barbora V. – soukromá lékařská klinika Praha

Zajímavé figurky těchto šachů a dynamická hra proměnila náš firemní večírek v nezapomenutelný zážitek plný smíchu a zdravé rivality. Zapomeňte na nudné sezení u stolu, s tímhle kolosem se utkáte na bojišti – ať už venku na zahradě, nebo v prostorné hale.


⭐️ Lukáš P. – potraviny Hradec Králové

Švédské šachy v sobě snoubí strategické myšlení s trochou štěstí a pořádnou dávkou zábavy. Srážení figurek a krále pomocí dřevěných tyčí rozproudí adrenalin u dětí i dospělých a zaručeně odlehčí atmosféře. Alespoň u nás to tak dopadlo 😊.


⭐️ Kateřina T. – doplňky do bytu Jihlava

Opravdu super. Na naší zahradní party švédské šachy sklidily velký úspěch, velmi se nám líbily. Hosté si je pochvalovali, pořád u nich někdo byl.